دغدغه‌ي ذهنی شعله‌ور

ادوین سی. بارنز
اکتبر 11 2017

دغدغه‌ي ذهنی شعله‌ور

سالن یار(تشریفات و اجاره سالن همایش،سمینار،کنفرانس)

مجله رازسعید گل‌محمدی :

 ادوین سی. بارنز بسیار علاقه‌مند بود که همپای تجاری مخترع بزرگ توماس ای. ادیسون شود. روزی که ادوین از قطار ایست ارینج واقع در ایالت نیوجرسی آمریکا پیاده شد، بیشتر به یک ولگرد شبیه بود؛ اما افکاری بس بزرگ در سر داشت!

پس یک‌راست به‌سوی دفتر کار ادیسون روانه شد و خواسته‌ی درونی‌اش را با او در میان گذاشت. ادیسون تحت تأثیر اشتیاق وافر این مرد جوان  قرار گرفت و پیشنهاد کمک به او را پذیرفت. ادوین همیشه در رؤیاهایش خود را همپای تجاری ادیسون دیده بود.

پنج سال گذشت. اینک زمان آن فرا رسیده بود که تغییری بس شگرف در زندگی‌اش رخ دهد. ادیسون به‌تازگی یک ماشین اداری جدید موسوم به «ماشین دیکته‌ی ادیسون» ساخته بود. فروشندگان اشتیاق چندانی به فروش این دستگاه از خود نشان نمی‌دادند، زیرا تصور می‌کردند کار ساده‌ای نیست. بارنز که دید فرصت خوبی در اختیارش قرار گرفته است، این چالش را پذیرفت  و مسؤولیت توزیع دستگاه را به‌عهده گرفت.  ادیسون قراردادی مبنی بر توزیع و بازاریابی دستگاهش در سرتاسر ایالت با بارنز منعقد کرد. بارنز نیز در این کار بسیار موفق شد .او درنهایت جدا از مسأله‌ی تجارت، به ثروت هنگفتی دست یافت و سرانجام به آرزوی دیرینه‌اش یعنی برقراری شراکت کاری با توماس ادیسون جامه‌ی عمل پوشاند.


Leave a Reply

Your email address will not be published.