نوشابه گازدار و کاهش قدرت باروری مردان

نوشابه گازدار
دسامبر 25 2016

نوشابه گازدار و کاهش قدرت باروری مردان

سالن یار

دوهفته نامه راز :

نوشابه‌ي گازدار قدرت باروري را در مردان کاهش می‌دهد

بر اساس مطالعات دانشمندان دانمارکی، به اثبات رسیده است قدرت باروري مردانی که هر روز نوشابه‌ي گازدار می‌نوشند در معرض آسیب قرار دارد.

تحقیقات دانشمندان دانمارکی نشان داد مردانی که زیاد نوشابه‌ي گازدار می‌نوشند (بیش از هفت لیتر در هفته) اسپرم کمتری تولید می‌کنند. ميزان اسپرم مردانی که روزانه یک لیتر نوشابه‌ي گازدار می‌نوشیدند به‌طور متوسط سی‌وپنج میلیون در هر میلی‌لیتر بود؛ این در حالی است که در مردانی که به نوشیدن مداوم چنين نوشابه‌هايي عادت نداشتند، اين ميزان پنجاه میلیون اسپرم در هر میلی‌لیتر بود (حدود یک‌سوم بیشتر).

درواقع این مطالعات برای تحقیق در مورد اثر مخرب کافئین بر اسپرم آغاز شد اما در طی تحقیقات، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که نوشابه‌ي گازدار قدرت باروري را به‌شدت کاهش می‌دهد.

نحوه‌ی زندگی نیز مؤثر است

مطالعات نشان داده است اغلب مردانی که بیش از اندازه نوشابه‌ي گازدار می‌نوشند نحوه‌ی زندگی سالمی نیز ندارند. در این مطالعه که در یک دوره‌ی چهار ساله بر روی ۲۵۵۴ مرد صورت گرفت، نشان داد مردانی که بیشتر از ديگران نوشابه‌ي گازدار می‌نوشند زندگی ناسالم‌تری نیز دارند. این افراد میوه و سبزی کمتر مصرف می‌کنند و بیشتر به خوردن فست‌فود علاقه دارند و مدت‌هاست به اثبات رسیده است شیوه‌ی زندگی ناسالم عامل مهم به‌خطرافتادن سلامت اسپرم‌هاست.

اگر می‌خواهید قدرت باروري خود را به خطر نیندازید، بهتر است علاوه بر این‌که کمتر نوشابه‌ي گازدار می‌نوشید، از این نکات نیز پیروی کنید:

  • سیگار را ترک کنید: استعمال دخانیات علاوه بر این‌که کیفیت اسپرم را کاهش می‌دهد، در کاهش میل جنسی نیز تأثیر خواهد داشت.
  • وزن خود را کاهش دهید: مطالعات نشان داده است مردان چاق اسپرم کمتری تولید می‌کنند.
  • ورزش کنید: ورزش را در زندگی روزمره‌ی خود بگنجانید اما به خاطر داشته باشید که اگر مایلید بچه‌دار شوید، بیش از اندازه ورزش نکنید و به مدت زیاد به دوچرخه‌سواری نپردازید.
  • مقدار زیادی میوه و سبزی میل کنید: آنتی‌اکسیدان‌ها تولید اسپرم را تقویت می‌کنند.
  • آرامش خود را حفظ کنید: استرس با ایجاد اختلال در ترشح هورمون‌های جنسی می‌تواند در کیفیت اسپرم‌ها و عملکرد جنسی تأثیر مخرب داشته باشد.

برای درج آگهی در سایت سالن یار و مجله راز با مدیر تبلیغات دو هفته نامه پرتیراژ و قدرتمند”راز” علی نظامی فرد تماس بگیرید. 
شماره تماس : 09194403319

Leave a Reply

Your email address will not be published.