شربت ضد سکته

سیر لیمو
اکتبر 14 2017

شربت ضد سکته

سالن یار(تشریفات و اجاره سالن همایش،سمینار،کنفرانس)

مجله رازثریا شریفی :

با استفاده از سیر و لیموترش، احتمال بروز سکته را در خود کاهش دهید.

همان‌طور که می‌دانید، سکته‌های قلبی و مغزی نخستین عامل مرگ‌ومیر در جهان به‌شمار می‌رود، ضمن آن‌که در کشور ما میانگین سن ابتلا به آن کاهش یافته است. پزشکان کلینیکی در شهر ارلانگن آلمان، نوشیدن محلولی را توصیه می‌کنند که تا حد چشمگیری مانع بروز سکته می‌شود. اگر رگ‌های قلب یا مغز به‌علت رسوبات (چربی یا املاح) تنگ شوند، با نوشیدن روزانه یک استکان کوچک (50 سی سی) از محلولی که به شرح زیر تهیه می‌شود، رسوبات رگ‌ها حل و تنگی آن‌ها برطرف می‌شود.

مواد لازم: سیر متوسط 30 حبه، لیموترش زرد (به‌اصطلاح لیموسنگی) 5 عدد، آب یک لیتر (معادل چهار لیوان).

طرز تهیه: سیرها را پوست می‌کنیم؛ سپس لیموها را بدون آن‌که پوست و هسته‌هاشان را جدا کنیم، به قطعات کوچک خرد می‌کنیم. در مرحله‌ی بعد، سیر و لیمو را کاملاً خرد کرده و درون قابلمه‌ای می‌ریزیم و یک لیتر آب را به آن می‌افزاییم. ظرف را روی حرارت قرار می‌دهیم و به‌محض جوش آمدن محلول (به‌اصطلاح با یکی دو قل)، آن را از روی اجاق بر می‌داریم. محلول فوق را دو سه ساعت به همین حالت می‌گذاریم. آن‌گاه پس از عبور از صافی مناسبی (یک تنظیف) آن را در یک بطری دربسته، در یخچال نگهداری می‌کنیم. این میزان برای یک دوره‌ی سه‌هفته‌ای و برای یک نفر کفایت می‌کند. بعد از وقفه‌ای یک‌هفته‌ای، یک دوره‌ی سه‌هفته‌ای دیگر همین مراحل را عیناً تکرار می‌کنیم. این عمل باید سالی یک بار انجام گیرد.

لازم به ذکر است که بوی نامطبوع سیر در این روش به‌اندازه‌ای کم می‌شود که دیگران را آزار ندهد. مصرف این محلول با ناهار پیشنهاد می‌شود.


Leave a Reply

Your email address will not be published.