رازهای جو ویتالی درباره‌ی کسب و جذب ثروت

جوویتالی
اکتبر 21 2017

رازهای جو ویتالی درباره‌ی کسب و جذب ثروت

سالن یار(تشریفات و اجاره سالن همایش،سمینار،کنفرانس)

مجله راز :

بارش و بخشش، بزرگ‌ترین راز ثروتمند شدن

 اگر می‌خواهید پول به‌دست آورید، فقط کافی است کاري را انجام دهید که ثروتمندترین مردمان جهان همواره انجام می‌دهند کاری که از قدیم رواج داشته است، هم‌اکنون نیز اجرا می‌شود و هر کس آن را انجام دهد، بی‌شک ثروتمند خواهد شد؛ اما بيشتر مردم از انجام آن می‌ترسند.

کاری که جان راکفلر، آن را از کودکی آغاز کرد و بیلیونر شد. اندرو کارنگی نیز آن را انجام داد و به غول ثروت تبدیل شد و آن چیزی نیست جز بزرگ‌ترین راز کسب ثروت در طول تاریخ! آیا شما می‌دانید این راز چیست؟

پول ببخشید.

درست فهمیدید، پول ببخشید. این پول را به مردمانی بدهید که کمک می‌کنند با دنیای درونتان در ارتباط بمانید. به کسانی ببخشید که به شما روحیه می‌دهند، خدمت می‌کنند، شفایتان می‌دهند و دوستتان دارند. این پول را به مردم ببخشید، بي‌آن‌که انتظار داشته باشید آن را بازگردانند؛ اما همواره مطمئن باشید که این پول و پولی به‌مراتب بیش از آن، به ‌دستتان خواهد رسید.

 در سال 1924، جان راکفلر در نوشته‌ای برای پسرش شرح داد که او از کودکی به تمرین این قانون بزرگ پرداخته است: «…. اولین بار زمانی که پول بخشیدم، کودک بودم. پس از آن به این کار ادامه دادم و هر بار بر مبلغ هدیه‌ام، می‌افزودم …»

او هر بار پول بیشتری می‌بخشید و هر بار پول بیشتری دریافت می‌کرد و در نهایت نیز در طول زندگی‌اش 550 میلیون دلار به دیگران پول بخشید.

 بارنام نیز قانون بخشیدن پول را خوب می‌شناخت و از آن استفاده می‌کرد. همان‌طور که در کتاب در هر دقيقه یک مشتری زاده می‌شود نوشته‌ام، بارنام به قانونی معتقد بود که خود بدان «سرمایه‌گذاری پرسود» نام داده بود. او می‌دانست که بخشیدن پول، راه دریافت آن را می‌گشاید. او نیز یکی از ثروتمندترین مردان جهان بود.

اندرو کارنگی سخاوتمندانه پول می‌بخشید. شاید برخی انتقاد کنند و بگویند كه خوب، بخشیدن پول برای مردان ثروتمند كه کاری ندارد؛ اما می‌خواهم در این‌جا یادآوری کنم که این مردان آموخته بودند اگر پول خود را ببخشند، پول بیشتری دریافت می‌کنند و به این ترتیب نیز ثروت بیشتری به‌دست می‌آوردند. پس اگر این مردان ثروتمند برای ثروتمندتر شدن مشتاق بخشیدن پول بودند، شما که ثروت کمتری دارید، باید بیش از آن‌ها به بخشیدن پول علاقه‌مند باشید.

امروزه در بین افرادی که به کسب‌وکار و تجارت می‌پردازند، بخشیدن پول به شکل رسمي مطلوب در آمده است. به‌نظر می‌رسد این افراد به‌خوبی دریافته‌اند که این کار تا چه اندازه می‌تواند راه‌های رسیدن به پول را بگشاید. آنیتا رودیکر مالک بادی شاپ، بن کوهن و جری گرین فیلد مالک بستنی گرین فیلد، از جمله‌ی این افراد هستند. در این میان من بیشتر بر بخشش شخصی تأکید دارم و شما را تشویق می‌کنم پول بیشتری ببخشید تا پول بیشتری دریافت کنید؛ اما تنها اشتباه در بخشش این است که با ترس و لرز پول ببخشید. این ترس در وجود شما مانع از دریافت پول می‌شود. پس پول ببخشید و در هنگام بخشش، سخاوتمند و خوشحال باشید، زیرا تنها در این صورت می‌توانید درهای ثروت را به‌روی خود بگشایید.

 به‌خاطر می‌آورم اولین بار که چیزهایی درباره‌ی بخشیدن پول شنیدم، تصور کردم این حقه از جانب کسانی است می‌خواهند پول مرا بگیرند؛ اما آن را امتحان کردم، گرچه هنگام بخشش مثل این بود که مجبورم کرده بودند.

 پولی که به‌دست آوردم، درست به همان اندازه‌ای بود که بخشیده بودم. میزان بخشش کم بود، پس میزان پولی که رسید نیز کم بود. دفعه‌ی بعد تصمیم گرفتم بیشتر ببخشم. من عاشق داستان‌هایی هستم که روحیه می‌بخشند. همیشه آن‌ها را می‌خوانم، به آن‌ها گوش می‌دهم و با دیگران در میان می‌گذارم. تصمیم گرفتم از مایک دولی به‌خاطر پیام‌هایی که هر روز از طريق ايميل برای من و دیگران می‌فرستاد، تشکر کنم و در ضمن به او مقداری پول بدهم. در گذشته برای چنین کاری بیش از پنج دلار در نظر نمی‌گرفتم؛ اما این بار ‌خواستم از ترس‌های خود پا فراتر بگذارم و اجازه دهم قانون بخشش عمل کند. از این رو چکی به مبلغ هزار دلار برای او نوشتم. مایک مبهوت شده بود. چک مرا از طریق ایمیل دریافت کرده بود و هنگامی که به‌طرف منزل رانندگی می‌کرد، نزدیک بود از جاده منحرف شود، زیرا به‌هيچ‌وجه نمی‌توانست این رویداد را باور کند.

از این‌که توانسته بودم او را خوشحال کنم، لذت بردم. پول دادن به او برایم بسیار خوشایند بود. هر کاری با آن پول می‌کرد، برای من هم دلپذیر بود. زمانی که این احساس فوق‌العاده را با بخشیدن پول به دیگران حس کردم، این کار را ادامه دادم. اکنون لذت درونی‌ام بود که مرا به بخشش وادار می‌کرد؛ سپس اتفاقي باورنکردنی افتاد. ناگهان از طرف کسی نامه‌ای دریافت کردم که از من می‌خواست در نوشتن كتابي با او همکاری کنم. ‌این کاری بود که با اتمام آن، پولی به‌مراتب بیش از آنچه بخشیده بودم، به‌دستم می‌رسيد. قانون بخشش همچنان عمل می‌کرد.

کمی بعد، ناشری از ژاپن با من تماس گرفت و خواست اجازه‌ی چاپ نسخه‌های ترجمه‌شده‌ی کتاب‌های پرفروشم را از من بخرد. پیشنهادی که او به من کرد، پولی بسیار بیشتر از آنچه بخشیده بودم، به همراه داشت. شاید فردي بدبین بگوید این‌ها همه اتفاقی است و هیچ رابطه‌ای بینشان وجود ندارد؛ اما این افکار ذهني فردی شکاک و بدبین است و من ذره‌اي بدبین نیستم. زمانی که برای مایک پول فرستادم، پیامی به خودم و دنیا مخابره کردم که نشان می‌داد ثروتمند هستم و پول در زندگی‌ام جاری است. علاوه بر این، من قدرت مغناطیسی جذب پول را به‌کار انداخته بودم.

اگر پول ببخشید، پول دریافت می‌کنید.

اگر زمان ببخشید، زمان دریافت می‌کنید.

اگر محصولات خود را ببخشید، محصولات بیشتری دریافت می‌کنید.

اگر عشق ببخشید، عشق دریافت می‌کنید.

تنها این نکته می‌تواند موقعیت مالی شما را دگرگون کند. خوب فکر کنید و ببینید هفته‌ی گذشته چه کسانی به شما روحیه بخشیده‌اند یا موجب شده‌اند احساس کنید انسان خوبی هستید. چه کسی توانسته است نسبت به خودتان، زندگی‌تان، آرزوها و اهدافتان، احساسي مثبت و خوب در شما ایجاد کند؟

به این فرد مقداری پول ببخشید، از صميم قلب چيزي به او هدیه کنید. خسیس نباشید، سخاوتمندانه ببخشید. نترسید. به دیگران بي‌آن‌که انتظار بازگشت پولتان را داشته باشید، ببخشید؛ اما بدانید این پول به‌ دستتان بازمی‌گردد. اگر امتحان کنید، می‌بینید که درهاي ثروت به ‌رویتان گشوده خواهد شد. امتحان کنید.


Leave a Reply

Your email address will not be published.