به زيبايي طبيعي خود احترام بگذاريد

زن زیبایی دختر صورت
سپتامبر 17 2017

به زيبايي طبيعي خود احترام بگذاريد

سالن یار(تشریفات و اجاره سالن همایش،سمینار،کنفرانس)

مجله رازمهرنوش صفايي :

بسياري از زنان هر روز صبح وقتي مقابل آينه مي‌ايستند با نارضايتي چهره‌ي خود را می‌نگرند و فكر مي‌كنند اي كاش گونه‌ام كمي بالاتر، چشمم كمي كشيده‌تر، بيني‌ام كمي كوچك‌تر يا صورتم كمي پرتر بود! از این رو براي لحظاتی به وسوسه‌ي جراحي زيبايي می‌اندیشند و اگر پول نداشته باشند، عبارت «ای کاش اگر پول داشتم» را هم مدام تکرار می‌کنند و پس از چند دقیقه با نارضايتي از چهره‌ي طبيعي‌شان به سركار خود باز مي‌گردند، اما اين جریان هنگامی به درازا می‌کشد كه خانم محترم پول كافي براي عمل جراحي داشته باشد و نگران هزينه‌ي هنگفت عمل جراحي زيبايي خود نباشد. آن‌گاه در این میان بزرگ‌ترين مشكل، درد جراحي و مدت بستري و آثار كبودي و عوارض دوره‌ي نقاهت پس از عمل است.

اما به شما توصيه مي‌كنيم دست نگه داريد؛ زیرا بنابر اعلام سازمان پزشكي قانوني زنان بيشترين قربانيان جراحي زيبايي بوده‌اند و طبق آخرین آمار رسمی مربوط به سال 1385، در ايران روزانه يك تا دو زن زير تيغ جراحي زيبايي فوت مي‌كنند كه البته هم‌اكنون نیز با توجه به رواج بيش از حد اعمال جراحي زيبايي به‌نظر مي‌رسد آمار مرگ‌ومير هم افزايش يافته است.

دكتر علي محمدي يكي از متخصصان پزشكي قانوني در گفتگو با «مدنا» اظهار کرد: «در اتاق تشريح سازمان پزشكي قانوني، زنان زيادي در حين جراحي زيبايي و در آرزوي رسيدن به اندام و چهره‌اي زيبا روي تخت جراحي خوابيده‌اند؛ اما سر از اتاق تشريح پزشكي قانوني درآورده‌اند. عموماً مرگ در اثر جراحي‌هاي زيبايي به عللي چون خونريزي در اتاق عمل، افت فشار خون يا سایر دلايل پزشكي اتفاق مي‌افتد. اين در حالي است كه بسياري از پرونده‌هاي قصور پزشكي سازمان پزشكي قانوني نيز مربوط به جراحي‌هاي زيبايي مي‌باشد.» اين متخصص همچنين اعلام كرد كه ليپوساكشن و جراحي معده بيشترين عامل مرگ‌ومير در جراحي‌هاي زيبايي است كه متأسفانه با افزايش امكانات رفاهي و شهرنشيني سبب شده بسياري از افراد چاق و تنبل به‌جاي ورزش و استفاده از رژيم‌های لاغري به جراحي معده روي آورده و از آن به‌عنوان اولين و آخرين راه لاغری استفاده كنند. بنابر اظهارات دكتر علي محمدي اين راه، بيشترين احتمال مرگ و میر را به‌دنبال دارد؛ زیرا عمل ليپوساكشن، جراحي سينه و جراحي‌هاي ديگري كه روي محيط‌هاي چرب بدن انجام مي‌شوند، مي‌تواند سبب آمبولي (لخته شدن) چربي شود. درواقع زماني كه جراح حجم زيادي از چربي را برمي‌دارد، بدن بيمار در حين عمل بيش از حد خونريزي كرده و فرد با لختگی چربي يا خون فوت مي‌كند.

در برخي از جراحي‌هاي زيبايي، بيمار مدت كوتاهي پس از عمل در بيمارستان بستری و سپس مرخص مي‌شود؛ اما در جراحي‌هایی كه فرد به‌مدت سه تا چهار روز در بيمارستان بستري مي‌شود (مثل ليپوساكشن)، به‌دليل عدم تحرك، ريسك عمل بالا رفته و مي‌تواند خطرات بسياري را در بر داشته باشد، چراكه در اين‌گونه موارد، خطر لختگي خون بيش از ساير عمل‌ها است. در اين ميان در جراحي‌هاي معده، سينه و دستگاه تناسلي لازم است فرد پس از انجام آن‌ها حدود سه روز استراحت كند و بی‌حركت باشد. در اين حالت خون در پاها لخته و وارد ريه مي‌شود و درنهايت بيمار بر اثر آمبولي (لختگي خون) فوت مي‌كند. علاوه بر آن دو تا سه درصد مرگ‌ها نيز به‌دليل حساسیت افراد به داروهاي بيهوشي و ضعف عمومی اتفاق مي‌افتد. به هر تقدير مي‌توان گفت جراحي‌هاي زيبايي و پلاستيك می‌تواند منجر به مرگ شود، زیرا يك اشتباه كوچك در اتاق عمل يا رسيدگي نامناسب در اتاق جراحي يا پس از جراحي نتيجه‌ي آن‌ها را كاملاً دگرگون می‌کند و فرد يا خانواده‌ي او را با مشكلاتی دو چندان روبه‌رو می‌سازد. هم‌اكنون ايران و برزيل در انجام اعمال جراحي زيبايي در جهان رکورد زده‌اند. در این‌جا به شما توصيه مي‌كنيم به زيبايي طبيعي‌تان احترام بگذارید و به‌جاي روي آوردن به اعمال جراحي زيبايي، اعتمادبه‌نفس خود را پرورش دهيد.


Leave a Reply

Your email address will not be published.